«Monsters Of Rock Tribute Festival» Minsk

iron-13

Автор: Анастасія Quende
Переклад: Сергій Нєфат

На Мінськ неминуче обрушився непереможний український метал-музичний вихор! Прихильники безсмертного якісного хеві отримали можливість повною мірою відчути його міць і велич. Хвиля з півдня принесла нам не просто технічне якісне виконання, а справжнє душевне, ностальгічне шоу, і нагадала звучання кращих груп, піонерів важкої сцени в своїх стилістичних напрямках, які в різні часи в значній мірі посприяли її розвитку i залишили незабутній слід в історії метал- i рок-музики …

Друзі, напевно, здогадалася, що я маю на увазі відмінний довгоочікуваний фестиваль Monsters Of Rock cover fest, який пройшов у п’ятницю, 12 грудня і був присвячений культовому однойменному фестивалю, який гримів на стадіоні Тушино в Москві в 1991 році. Колись у межах цього одного з найграндіозніших фестивалів в історії важкої музики пост-радянський простір вперше відвідали легендарні групи AC/DC, Metallica, Pantera та інші гранди світової сцени. «Це взагалі був найбільший за відвідуваністю концерт. Спочатку натовп якось соромився, але потім «раскочегарівся» … Для цих людей ця музика була символом перемоги»- згадує Brian Johnson.

У 2012 році в Києві зібралися кращі і, мабуть, єдині на той момент представники tribute-руху в Україні, які вирішили відтворити той самий фантастичний фестиваль. Першими учасниками кавер-виступів стали групи AS/DS, Scream Inc (ex-Y-Axis) і Blood Brothers. По завершенню першого ремейк стало зрозуміло, що є сенс проводити подібний фестиваль щорічно. Сьогодні склад учасників трохи змінився: залишилися тільки AS/DS і Blood Brothers, а представляти великих Меtallica запросили відмінну групу з міста Дніпропетровська – MetalForce, команду, яка з 1993 року запалює українську сцену безсмертними важкими хітами.

iron-5

І ось нарешті талановиті триб’ютери-українці за допомогою сили металу, братів по крові і потужним блискавкам рушили на Білорусь, щоб заполонити серця вже нових шанувальників і нагадати справжнім меломанам і цінителям якісної безсмертної метал-музики улюблені хіти монстрів важкої сцени. 12 грудня в мінському клубі «Центр» також відбувся грандіозний ремейк легендарного фестивалю. Monsters Of Rock cover fest, який вже встиг зарекомендувати себе перед українськими відвідувачами, подарував неймовірний сплеск драйву і відриву також і білоруській публіці. Протягом 4 годин живого звуку ми почули австралійських рокерів АC/DC у виконанні AS/DS, кращих трешерів в історії важкої сцени – Metallica в інтерпретації MetalForce, а також відмінна група Blood Brothers , які зіграли ряд хітів неперевершених хеві-британців Iron Maiden.

На високій ноті відкрили Monsters Of Rock cover fest перший (!) Офіційний триб’ют Iron Maiden – група Blood Brothers, піонери українських фестивалів Monsters Of Rock Remake. Свою діяльність самі хлопці описують таким чином: “Blood Brothers – це п’ятеро божевільних фанатів британської групи Iron Maiden. Ми завжди захоплювалися їхньою творчістю і розділяли ідеї, які Мейден з року в рік доносять своїй аудиторії. Це, в першу чергу, ідеї єдності людей незалежно від їхньої релігії, кольору шкіри, політичних, соціальних, економічних міркувань. Одного разу нам прийшла в голову ідея зібрати друзів і колег в єдиний гурт і представити глядачеві повноцінний сет Iron Maiden. Так, через деякий час ми сформували Blood Brothers. І чим частіше ми збиралися, тим більше занурювалися у світ Iron Maiden. Наш дебют був більш ніж успішним, і ми вирішили продовжувати. Через деякий час активної концертної діяльності з нами зв’язалися представники Universal Music і запропонували закріпити наш статус контрактом. Таким чином, наша команда змогла вийти з підпілля та закріпитися у форматі офіційного триб’юту”.

Мінський виступ Blood Brothers був приурочений до 30-річчя виходу п’ятого студійного альбому Iron Maiden – «Powerslave» і проходив в рамках «Slavery Tour 2014», який на початку року був анонсований в Україні та сусідніх країнах. Тому не дивно, що концерт почався з бадьорого заголовної треку ювілейного альбому – «Aces High», а за ним прозвучала однойменна пісня «Powerslave», і наостанок ще шлягер альбому – «2 Minutes To Midnight». Несподіванкою стало виконання третьої за тривалістю композиції з історії творчості Iron Maiden – «When The Wild Wind Blows», яка розкриває страшну реальність початку і наслідків ядерної війни. Ну і природно не могли хлопці не зіграти легендарні найкращі метал-хіти всіх часів і народів – «The Trooper», «Fear Of The Dark» і власне пісню «Blood Brothers», від якої й походить назва видатних українських триб’ютерів.

iron-20

Вокаліст Єгор протягом виступу використовував ряд концептуальних фішок: під час концерту він був перед публікою то в моднявій майці з прапором Британії, то у вишиванці з прапором України, то в амплуа монстра Eddie, який помирає в конвульсіях у кінці пісні – фронтмен з Єгора, коротше, дуже артистичний, видатний і неординарний. І насправді, таке цікаве шоу групи виправдовує відсутність прагнення хлопців до зовнішнього нібито схожість Iron Maiden, і разом з тим робить виступ Blood Brothers солідним і незабутнім.

Мене не покидало відчуття, що слухачі дійсно здійснили подорож у часі і знаходяться на тому ж Monsters Of Rock! Таким неймовірним була подібність гуртів у звучанні до оригіналу, і такою теплою, щирою була підтримка шанувальників.

Велике спасибі організаторам заходу, приємно бадьорою в цей вечір публіці і, звичайно, талановитим групам AS/DS, Blood Brothers і MetalForce, які надали фаном класичної важкої сцени можливість відчути звучання легендарних рок-і метал-команд. Шкода, що на білоруському сцені, принаймні для себе, я не знайшла аналогів таких якісних триб’ют-колективів. Але добре, що живе дух братерства, і серед жителів нашої південної сусідки знайшлися талановиті хлопці, які зуміли спробувати відтворити цю величну музику і привезли її також і в наші землі.

А тому – Слава Україні, щиро дякую і братський хеві-метал в кожну білоруську хату!

Посилання на оригінал:
belmetal.org/blog/report/1567.html